Yeni Yıl İçin Yapabileceğimiz Çalışmalar

İçin Yapabileceğimiz Çalışmalar 

 

Bugün yılın son günü! Yeni başlangıçlara hazırlık için muhteşem bir gün!

 

Yeni yılı güzel karşılamak için yapabileceğimiz birkaç şeyden bahsetmek istiyorum bugün size; ister hepsini birden, isterseniz bir yada birkaç tanesini yapabilirsiniz… Meleklerle de bir çalışma yapmak isterseniz her zamanki klasik yeni ay ritüellerimizi uygulayabilirsiniz 😉

 

1-) Evi düzenlemek ve temizlemek; evinizi düzenleyip temizlemek yeni yılda evinizdeki akışını olumlu yönde etkileyecektir. Bir nevi evinizin enerjisini yenilemiş ve düzenlemiş olacaksınız. Bu düzenleme süresince de olumlu niyetler ve olumlu düşüncelerle geçirirseniz zamanınızı, pozitif etkiyi çok daha net hissedersiniz.

Unutmayın, düzensiz ve karışık ev karmaşayı hayatınıza çeker…

 

2-) Adaçayı yakmak; bugün adaçayı yakmak (özellikle de akşam saatlerinde) evinizdeki olumsuz enerjiyi temizleyeceğinden yeni yıla olumlu ve güzel enerjilerle girmiş olursunuz. Adaçayını yakarken evinizdeki tüm olumsuzlukların uçup gittiğini, yerini sevginin ve güzel enerjilerin aldığını olumlayabilirsiniz.

 

Veee yeni yılda bereketi çekmek için….

 

1-) Yenibahar kaynatmak; bugün yenibahar baharatını bir cezve suyun içinde kaynatıp kokusunun eve yayılmasını sağlamak enerjisini tetikleyici etki yapacaktır. Hele ki öncesinde adaçayı yakıp evdeki enerjiyi de temizlediyseniz çok daha muhteşem bir enerji yüklemesi olacaktır bu.

 

2-) Kendinize yeni yıl hediyesi almak; bugün kendinize hoşunuza gidecek, sizi iyi hissettirecek bir yeni yıl hediyesi alın ve bu hediyeyi lüksün, bolluğun bir işareti olarak imgeleyin zihninizde. Yıl boyunca kendi hediyenize ne zaman baksanız bunu zenginliğin bir işareti olarak göreceksiniz ve daha fazla bolluğu zihin gücünüzle kendinize çekiyor olacaksınız (bunun çok flaş etkilerini gördüm hayatımda).

 

3-) Olabildiğince çok çeşitli bir sofra hazırlamak; böyle çeşit çeşit yiyeceklerin olduğu bir sofra bolluğun ve bereketin simgesidir her zaman. Bolluk ve bereket niyetleriyle, keyifle hazırlayın bolluk dolu yeni yıl sofranızı ve mümkünse yaprak sarması veya dolma bulunsun sofranızda.

 

4-) Kuru bakliyat ve para saklamak; 7 çeşit kuru bakliyat (hepsinden minicik birer tutam yeterlidir) ve 7 adet altın görünümlü parayı (altın para benzeri görüntülü temsili paralar piyasada mevcut) kırmızı renkli bir keseye bolluk ve bereket niyetleriyle koyun ve kesenin ağzını kapatın. Yıl boyu bu keseyi saklayıp bir sonraki yıl kesenin içindekileri yenileyeceğiz…

 

5-) Nar patlatmak; tam yeni yıla girerken niyetlerinizi sesli olarak dile getirerek bir adet Nar'ı yere fırlatarak patlatın, öyle bir patlasın ki nar taneleri dağılsın bereketle… Narı önceden bir poşete koyup öyle yere fırlatın ki 1 yıl boyunca nar lekesini görüp sinirlenmeyin :))

 

Not: Bu çalışmaları bugün ve yarın boyunca yapabilirsiniz.

 

Hepimiz için ve Kolaylıkla yepyeni bir yıl OLsun!

 

Hülya Karayel

 

Bir cevap yazın