NAZAR NEDİR?

NAZAR NEDİR?

Çocukluğumuzdan beri duyarız “nazar değdi, nazar değecek” laflarını. Kimi insanı hasta eder, kimi insanın işlerini ters kepçe eder… Bazılarına göre batıl inanç olsa da aslında bilimsel temellere dayanır.

Nazar kelime anlamı olarak “bakış” demektir, bakmak fiilinden gelir. Halk arasında bakışla nazar değdirildiği varsayılıyor eminim duymuşsunuzdur.

Nazar; sizin enerjinizin düşük olduğu bir anda karşınızdaki kişinin enerjisiyle sizi negatif yönde etkilemesidir. Hepsi bu! Çoğu fiziksel rahatsızlık belirtileri bile ortaya çıkarır. Bu da sizin ne derece etkilendiğinizle bağlantılı tabi. Karşınızdaki kişi sizi kıskanmış ya da çok beğenmiş olabilir. Bu enerjilerin ikisi de çok güçlüdür. Biri negatif diğeri pozitif olmasına rağmen her ikisinden de negatif etkilenirsiniz o anda. Kıskançlık enerjisi negatif gücüyle sizi sarsarken beğeninin yaydığı o güçlü sırf sizin o an güçsüz olmanızdan dolayı kaldıramadığınız için sizi etkiler.

Korunma yollarıysa çok basit; moralinizi yüksek tutup ın keyfini çıkarmak (negatif duygular enerjimizi yerle bir eder çünkü), meleklerle kalkanlamalarımızı yapmak ve en önemlisiyse ımızda daima “sevgi”yi hakim kılmak. Hadi yine iyisiniz hacı hoca dolaşmanıza gerek kalmadı nazardan korunmak için, nazar boncuklarına da ihtiyacınız yok artık.  Sevginin koruyucu gücü her şeyden üstün…

ve Kolaylıkla!

 

Hülya Karayel

 

Bir cevap yazın