“İPTAL” KELİMESİ

“İPTAL” KELİMESİ
Son zamanların bir yeni modası daha; istediği lafı çatır çatır söyleyip sonra da “” demek. Hani eskilerin konuşup konuşup “tövbe” demesi gibi…
“İptal” kelimesi zannedildiği gibi sizin söylediğiniz şeyi hiç söylememişsiniz gibi bir durum yaratmaz. Bu sadece egonuzu rahatlatmak için kendi kendinize yaptığınız bir söylemden ibaret kalır. Yani sadece kendinizi kandırırsınız evreni değil! Çünkü enerjiniz hala “iptal” demeden önceki cümlenizdeki şekildedir.

Ağzınızdan çıkan cümlenin gerçekleşmesini istemiyorsanız yapabileceğiniz tek şey enerjinizi ve düşüncenizi (yani odağınızı) değiştirmek. “İptal” diye diye boş yere kendinizi kandırmayın.

Ayrıca korkmayın, her ağzınızdan çıkan kelime pat diye gerçekleşmez. Ağzınızdan çıkanların içinde enerjinizle desteklenmesi ve beslenmesi lazım ki gerçekliğinizde yer alsın. Tabi bu zamanın ne kadar olacağı da size bağlı.
Çevremde çok fazla insan görüyorum birçok negatif söylemde bulunup (akıllarınca içini döküp, rahatlayıp) sonra da iptal diye diye hayatlarını pozitif tutmaya çalışan. Ve istisnasız hepsinin ında bitmek bilmeyen sorunlar, aksilikler ve sıkıntılar… İptal demek o kadar işe yarıyorsa neden onların hayatı istediklerinin tam tersi istikamette? Lütfen mantıklı (bakın bilimsel bile demiyorum, sadece mantıklı) bir açıklama yapın bana.
Kısacası; enerjinizi ister iyi ister kötü yaratımlarınız için kullanabilirsiniz. Ama işinize gelmeyen bir yaptığınızda lütfen evreni yada başka kişileri suçlamayın. Ve iptal iptaldiyerek boşa kürek çekmeye çalışmayın. Zaman israfından başka bir şey yapmış olmazsınız…

Bıkmadan ve ısrarla yeniden söylüyorum; “Evren sizin enerjinizi okur, ağzınızdan çıkan kelimeleri değil!” Bu yüzden ne söylediğinizden çok o şeyi söylerken ne hissettiğiniz önemli.

 

Keyif ve Kolaylıkla!

Bir cevap yazın