Hayatta Her Şey Zor mu Olmalı?

Hayatta Her Şey Zor mu Olmalı?

 

Neden? Soruyorum size neden?

Neden herşeyin zor olması gerektiğini düşünüyorsunuz? Ya da neden herşey karmaşık olmak zorunda?

İmzamda yazdıp durduğum “Keyif ve Kolaylık” hiç dikkatinizi çekmiyor mu? Ne anlatmak istediğimi, gerçekten birşeyler keyifle ve kolaylıkla olabilir mi diye hiç düşünmüyor musunuz gerçekten? Sizce ben o kelimeleri yalnızca güzel göründüğü, havalı olduğu için filan mı yazıyorum ısrarla? Yoksa o kelimeler bu güne kadar hiç dikkatinizi çekmedi mi?

Neden ben sizlere melekleri çağırın dediğimde “nasıl?” diyorsunuz? Neden meleklerden isteyin dediğimde “nasıl” diyorsunuz?

Biliyorum hepiniz bunları yapmanın çok zor, karmaşık yöntemleri olması gerektiğine içsel olarak inanmış durumdasınız.

Ama hayat öyle bir şey değil işte! Çok kolay şeyler var hayatta. Mesela bir meleğin adını söylediğinizde, ona gel dediğinizde o gelir…

Bir melekten “tıpkı benden ister gibi” bir şeyler istediğinizde o anlar isteğinizi ve yapar istediğiniz şeyi… Bu kadar kolaydır aslında yaşamdaki her şey. Ama o kadar alışığız ki her şeyin zor olmasına, elde edilecek her şey için karmaşık ve zor şeyler yapılması gerektiğine…

Ben size çağır melekleri ve iste onlardan dediğimde anlayamıyorsunuz işte bu yüzden. “Yok canım o kadar da kolay değildir, kesin yapmam-bilmem-anlamam-feda etmem gereken birşeyler vardır” diyorsunuz içinizden. Ve bu yüzden bana hep “nasıl?” diyorsunuz…

Şimdi ben kalkıp da size “melekleri çağırman için önce sakin bir yerde olman lazım, sonra tütsü yakman ve loş bir ortamda olman lazım, sonra da 15 dakika meditasyon yapıp 3’er kere bildiğin tüm duaları okuman ve en az yarım saat beklemen lazım” desem inanacaksınız…. Çünkü içinizde, derinlerde bir yerde “herşey zor olmak zorunda”….

Ve ben size “meleklerden bir şeyler isteyebilmen için önce bi fakire bir şeyler vermen lazım, bi abdest alıp 7 cami dolaşıp hepsinde ayrı namaz kılman lazım, 21 komşuna da helva dağıtman lazım, bir de üstüne üstlük çay demlemen lazım” desem siz ona da inanacaksınız, inanmanız gerektiğini düşüneceksiniz belki de. Çünkü zihninizde “herşey zor olmak zorunda”….

Lütfen bu günden itibaren açın gözlerinizi. Hayat gerçekten kolay ve kolay olmak zorunda “eğer gerçekten isterseniz”. Kolaylıkları görün lütfen!

“Zor” buna inananların uydurması!

Neye inanırsanız hayatınız ona dönüşecek…

Keyif ve Kolaylıkla!

 

Selestia Hülya Karayel

 

Bir yanıt yazın