Kıskançlık Nedir? Kime Zarar Verir?

Kıskançlık Nedir? Kime Zarar Verir?

Birini kıskandığınızda veya biri sizi kıskandığında ( ilişkileri haricindeki kıskançlıklardan bahsediyorum), kıskanan kişinin canı acır çünkü asla kıskandığı kişi gibi olamayacağını, o kişinin sahip olduklarına asla sahip olamayacağını düşünüyor veya inanıyordur. Adeta içindeki çocuk boynunu bükmüştür… Bu yüzden de kıskanan kişi içten içe acı ve öfke duygusunu içinde taşır. Bu acı ve öfke hem ındaki birçok konuyu çıkmaza sokmaya başlar hem de bu acı duygular bedeninde hastalıklar yaratmaya başlar. İşte bu yüzden kıskançlık eden kişiye kızmamıza aslında hiç gerek yoktur. Çünkü o kişi zaten bir acının içinde yaşıyor, çaresiz olduğunu zannediyor, ki bu hiç bir psikoloji değildir.  Bir de neden biz ona kızıp kendimizi de negatif duygulara esir edelim ki?

Peki aşkta kıskançlık?

Aşk ilişkilerindeki kıskançlık ise, aldatılma veya kaybetme korkusu yüzünden, yani kişi yeterince özgüvenli olmadığı için var oluyor. Sevdiği insan başkalarını ondan daha çok sever, biri karşısına çıksa hemen o kişiyi tercih eder, çünkü kendisi çooook yetersiz sanıyor… Kişi kaybetmekten korktukça hırçınlaşıyor ve bu da ilişkiyi bir batağa sürüklemeye başlıyor (en iyi ihtimalle bir yara almış oluyor). Sonuç olarak da sürüp giden kıskançlık, kıskanılan kişinin bir gün çekip gitmesine sebep oluyor…

Kıskanan kişiyi hayatınızda tutup tutmamaya elbette siz karar verirsiniz ama eğer kıskanan kişi siz iseniz bu duygudan çıkmak için bir an önce harekete geçmelisiniz. Kendinizi, acıtan bu duygularla yaşamaya mahkum etmeyin… Çünkü herkes mutlu ve sağlıklı yaşamayı hak eder!

Eğer kıskançlık duygularınızla baş edemeyen bir kişiyseniz (bu utanılacak bir şey değil) büyük ihtimalle auranızda size bu hissi ısrarla veren bir varlık vardır ya da geçmiş yaşamlarınızdan bazı anılarınız sizde bu hissi sık sık aktive ediyordur.

Siz de sağlıklı ve mutlu yaşamayı hak ettiğinizi düşünüyorsanız, bu acıtan duygudan kurtulmanın en kestirme yolu olan regresyon ( çalışmamız hakkında bilgi için tıklayın lütfen 

Seans randevusu için; hulya_karayel@yahoo.com

ve Kolaylıkla!

Bir cevap yazın